9NGZ Podróżnicy

9 Niepołomicka Gromada Zuchów 

„Podróżnicy”

 

9 Niepołomicka Gromada Zuchów „Podróżnicy” została oficjalnie reaktywowana w 2014 roku. Od tej chwili liczy 30 zuchów, którzy regularnie pojawiają się na zbiórkach. 
Jeździmy na liczne wyjazdy- zimowiska czy kolonie letnie. Nasze co tygodniowe spotkania opierają się głównie na działaniach w Puszczy Niepołomickiej, do której od harcówki mamy rzut beretem – niecałe 500 metrów. Staramy się żeby były one urozmaicone, aby oprócz dobrej zabawy umożliwić dzieciom także rozwój manualny (malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny lub innych materiałów) i ruchowy (różnorodne gry i zabawy). W zuchowym świecie nie ma czasu na nudę. Ciągle coś się dzieje, dzieci poznają nowe zabawy, przeżywają niezwykłe przygody i dowiadują się nowych rzeczy o otaczającym je świecie. Dodatkowo przynależność do gromady pozwala chłopcom w naturalny sposób rozwijać umiejętności interpersonalne, stają się bardziej śmiali, aktywni i samodzielni. Głównym hasłem ruchu zuchowego jest zawołanie „Zuch jest dzielny!” – i takich chłopców wychowujemy.
 
Działamy w hufcu Kraków Wschód. Przez lata zdobywamy różne osiągnięcia m.in tytuł ” Najlepszej gromady zuchowej w Małopolskiej Chorągwi Harcerzy ” (2015 ), czy miano „Gromady Dzika” (2017).
Kadra prężnie się rozwija uczestnicząc w wielu kursach. Zdobywają nie tylko doświadczenie na płaszczyźnie metodyki zuchowej, lecz również organizują różne przedsięwzięcia dla harcerzy np. kursy.
 
 
Serdecznie zapraszam na zbiórki. Odbywają się w soboty w godzinach 10 – 12. 
Uprzednio proszę o kontakt z drużynowym, poprzez maila bądź telefon:
 
 

Ścisła kadra:

 

 
 
 
 
Harcówka:  32-005 Niepołomice, ul. Partyzantów 15,
Kontakt e-mail: gromadapodroznikow9ngz@gmail.com
 
Zachęcamy do śledzenia relacji ze zbiórek i innych wielkich wydarzeń gromady na naszym Facebook!