40 lecie – wprowadzenie

Założenia koncepcyjne Kampanii 40 lecia działalności Szczepu PUSZCZA i całej pracy w roku harcerskim 2015/2016  dotyczą  trzech pojęć wspólnota, służba i braterstwo. Poprzez wypracowane już formy pracy i cykl wspólnych przedsięwzięć chcemy nadal budować wspólnotę młodszych i starszych sympatyków ruchu harcerskiego w Niepołomicach. Wykorzystując potencjał starszych oraz pomysłowość młodszych wspólne budowanie w braterstwie Szczepu PUSZCZA jest możliwe co pokazał rok 2014/2015. Efektem całorocznej pracy będzie stworzenie na wrzesień 2016r galerii w dużej izbie wszystkich drużynowych pracujących w szczepie PUSZCZA na przestrzeni 40 lat.

  •  Wspólnota – dalsze budowanie wspólnoty harcerek, harcerzy zuchów instruktorów, członków KPH i rodziców poprzez wypracowane już formy pracy i tradycyjne spotkania – takie jak Święto Szczepu, wspólny Kominek Wigilijny, Kominek na DMB, czy piknik rodzinny złaz zastępów czy wreszcie obóz i kolonia zuchowa
  • Służba – poprzez uczestnictwo i współorganizowanie takich imprez jak Warty przy grobach, 11 listopada, 3 Maja, Dzień Żołnierzy Wyklętych…Biała Służba podczas ŚDM w ośrodku harcerskim.
  • Braterstwo – Kształtowanie postaw harcerek i harcerzy na każdej zbiórce drużyny, zastępu czy szczepu między innymi DMB czy podczas ŚDM.