5NDH GAWRA

5NDH GAWRA

5NDH – 5 Niepołomicka Drużyna Harcerek „Gawra” im. Danuty Siedzikówny  została założona w 1983 r. w Szczepie Puszcza w Niepołomicach. Drużyna działa przede wszystkim na terenie Niepołomic, ale harcerki, które są w drużynie pochodzą również z sąsiednich miejscowości . W naszej drużynie działa też zastęp z Tarnowa. Harcerki są w wieku 11-19 lat.

Od 1. października 2013 r. drużyna nosi imię Danuty Siedzikównej.

Jesteśmy drużyną Złotej Koniczynki za rok harcerskie 2016/2017

Zbiórki zastępów odbywają się co tydzień, całą drużyną spotykamy się raz w miesiącu na zbiórkach, biwakach lub akcjach drużyny. W ciągu roku uczestniczymy także w wielu akcjach wraz ze szczepem oraz angażujemy się w życie Niepołomic. Angażujemy się także w życie Małopolskiej Chorągwi Harcerek oraz Niepołomickiego Hufca Harcerek i Zuchów „Świt”.

Krzyzanowska2015

Drużynową jest: pwd. Joanna Krzyżanowska

Przyboczne: trop. Zofia Kowalska, sam. Anna Wietrzyk, trop. Izabela Kokoszka

W skład drużyny wchodzi 37 druhen, które działają od tego roku w 6 zastępach (Olszyny – zastępowa trop. Natalia Krzyżak, Orlice – zastępowa trop. Justyna Perkman, Koniczyny – zastępowa trop. Inga Krzyżanowska, Kasztanowce – zastępowa trop. Magdalena Macieja, Jaskółki – zastępowa trop. Karolina Kras i Skowronki – zastępowa trop. Maja Świderska).

 

Harcówka:  32-005 Niepołomice, ul. Partyzantów 15,
Kontakt e-mail: gawra5nce@gmail.com

 

Blog  FB  Outlook