Zlot poświęcony Danucie Siedzikównej

DSC_0566

Danuta Siedzikówna

W ubiegły weekend (18-20.03) odbył się zlot poświęcony Danucie Siedzikównej, którego komendantką była hm. Estera Klima HR, v-ce komendantką sam. Klaudia Bubak, oboźną pwd. Magdalena Gancarczyk wędr.,a kwatermistrzynią pwd. Ewa Biernat wędr. Zaprosiłyśmy do Niepołomic dziewięć zastępów zastępowych: 7 Niepołomicka Drużyna Harcerek „Szatra” – Kosodrzewina, 96 Byczyńska Drużyna Harcerek „Dziupla” – Wiewiórki, 28 Krakowska Drużyna Harcerek „Buki” – Ogniobranie, 19 Krakowska Drużyna Harcerek „Kwiaty Nieba” – Płomienie, 1 Skawińska Drużyna Harcerek „Gniazdo” – Bataliony, 3 Podgórska Drużyna Harcerek „Amaranta” – Żywioły, 7 Krakowska Drużyna Harcerek „Ptaki Puszczy” – Zielona Rada Płonących Żagwi oraz zastęp zastępowych z 15 próbnej Zakopiańskiej Drużyny Harcerek i jako gospodarze 5 Niepołomicka Drużyna Harcerek „Gawra” im. Danuty Siedzikówny – Korzeń.

DSC_0585

uczestnicy zlotu

SzukajacInki

Szukajac Inki

Pierwszego dnia zastępy miały okazję poznawać nasze miasto, odkrywać tajemnicę i historię, następnie odbył się kominek podczas, którego komendantka zlotu pomogła odkryć nam nasze pasję, zainteresowania oraz poznać siebie nawzajem. Kolejny dzień był bardzo intensywny. Zaczął się grą o Ince – druhny podczas punktów zbierały karty z krótką historią z życia Danuty oraz uczyły się odbierać widomości za pomocą telefonu polowego, strzelały z wiatrówki i oglądały film o czasach, w których żyła nasza bohaterka. Końcowym punktem gry był escape room urządzony w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego. Kolejnym elementem dnia było wykonanie zdjęcia z puzzli, które druhny zdobyły podczas gry – a był to portret Inki. Następnie odbyło się  szkolenie z pierwszej pomocy, a wieczorem kominek, na który została zaproszona autorka książki „Szukając Inki – życie i śmierć Danki Siedzikówny”, Pani Luiza Łuniewska. Podczas tego wieczoru dowiedziałyśmy się więcej o Danusi, ale też o samej pisarce oraz o jej przygodach związanych z tworzeniem tej książki. Na koniec każda z dziewczyn otrzymała książkę oraz autograf od Pani Luizy (bardzo dziekujemy sponsorowi – MiG Niepolomice). Cały zlot zakończyłyśmy w niedzielę wspólnym apelem.

Był to wspaniały czas podczas, którego mogłyśmy wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić, poznać wspaniałych ludzi oraz dowiedzieć się dużo o Danucie Siedzikównej. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni zlot o tej postaci oraz że jeszcze wiele razy spotkamy się w takim lub szerszym gronie.

BubakKlaudia

Klaudia Bubak

Czuwaj,  Klaudia Bubak

  pdfPODZIEKOWANIA

camera_identification

Relacja ze Zlotu