Nasilenie pandemii i wprowadzane kolejne rygory zmuszają nas do odwołania spotkania planowanego na 24 bm. Gdy rozsyłaliśmy zaproszenia  przepisy pozwalały na zapełnienie sali w 50% co oznaczało 110 miejsc. Rozesłaliśmy więc 110 imiennych zaproszeń. Tymczasem dziś na salę mogłoby wejść tylko max 50 osób. Nie wiemy co się wydarzy w najbliższych dniach ale raczej należy spodziewać się dalszego wzrostu zakażeń i tym samym wprowadzenia kolejnych zakazów. Poza tym uważam, że nie powinnismy narażać naszych gości na możliwe zakażenie, zwłaszcza, że większość z nich znajduje się w grupie ryzyka.

Dodam, że przeprowadzona została procedura przyznania tytułów  „Dziękujemy za Wolność”, które Edward Nowak mial wręczyć w trakcie uroczystości. Tak więc  w sytuacji gdy planowaliśmy wspomnienie prof. Regulskiego, wręczenie tytułów „Dziękujemy za Wolność” oraz debatę nie możemy tego programu zrealizować w ograniczonym do 50 osób gronie ani tym bardziej on line.

Z żalem odwołujemy  wiec VI edycję Niepołomickich Zaduszek w dniu 24 bm i planujemy nowy termin na 10 kwietnia / sobota/ 2021 roku. Mam nadzieje, że  do wiosny sytuacja ulegnie normalizacji i będziemy mogli odbyć bez przeszkód zaległe spotkanie z wszystkimi planowanymi elementami programu.