Komunikat po II Rodzinnym Pikniku Szczepu Puszcza

Tym razem spotkaliśmy sie na II Rodzinnym Pikniku Szczepu Puszcza w dzień Święta Konstytucji 3 Maja. Program uroczystości gminnych ograniczył czas trwania naszego spotkania ale i tak było wesoło i chyba ciekawie. Dopisała pogoda, chociaż w pobliżu krążyły burze co widać było na monitorach krótkofalowców.

Piknik rozpoczął apel Szczepu poprowadzony przez komendantka Ewę Rychtarczyk i Tomasza Henke. Tradycja staje sie konkurs strzelecki i gry w rodzinnych parach / dziecko i rodzic / w badmintona. W strzelaniu wzięło udział ponad 60 osób. Rozegrano konkurs w kategorii broni długiej i krótkiej a punktowana była suma z obu strzelań. Zwyciężyli : Andrzej Goslowski, Krystian Cylny i na trzecim miejscu Norbert Dziadur. Zwycięzcy otrzymali dyplomy przygotowane przez Piotra Nescieruka i pamiatkowe tablice ofiarowane przez Tomka Donatowicza. Całość strzelań koordynował Zbyszek Dyjach. Strzelania z pistoletu prowadzili: Piotr Opyd, Paulina Szewczyk i Julia Porabka. Z broni długiej: Zbigniew Sakowski, Jerzy Turek i Zygmunt Rabecki.

Do badmintona zgłosiło sie 22 rodzinnych par. Niestety czas pozwolił tylko na rozegranie jednej tury po której pozostały nastepujące zwycięskie pary: Jerzy i Jakub Gładysz, Joanna i Mateusz Rębacz, Anna i Agata Szreniawa, Piotr i Karolina Brożek, Krystian i Krystian Kokoszka, Amelia i Paweł Miro, Łukasz i Marlena, Krystian i Agnieszka oraz Zosia i Daria. Całość przygotował i prowadził Paweł Miro.
Namiot krótkofalowców pod wodza Mariusza Cielucha w tym roku łączył ze światem z okazji naszego 40 lecia. Z tej okazji wydrukowaliśmy pamiątkowe karty przygotowane przez Mariusza Cielucha i Wojciecha Wroblewskiego. Mamy juz prawie 300 połączeń z krotkofalowcami z 37 krajów świata.
Grilowy poczęstunek był możliwy dzięki sponsorom, którymi w tym roku byli: Marcin Sienczylo, Karolina i Marek Trybała oraz Katarzyna i Robert Toron. Kiełbaski a było ich dwieście w pocie czoła grilowali Norbert Dziadur i Darek Gancarczyk. A serwowały je wraz z ciastami będącymi rownież darami rodziców – Agnieszka Gancarczyk, Anna Gucwa , Justyna Klima. Całość kulinarna przygotowała i  koordynowała Agata Kalinowska Dziadur.
Warto zaznaczyć ze grill odbył sie pod nowa wiata / stara służyła nam 16 lat/, która wybudowali: Norbert Dziadur, Darek Gancarczyk, Ryszard Zielonka, Mariusz Kluzik, Marek Ślusarczyk i Leszek Komajda. Konstrukcje drewniana sfinasowalismy ze środków KPH a blachę ofiarował Mieczysław Dereń / Firma Blachstal/ . Dziękujemy!

W tym roku loterie fantowa prowadziła Ewa Biernat wspierana przez Weronikę Solkowska. Fanty zgromadziliśmy dzięki darczyńcom . Można także było zerknąć do kroniki szczepu prowadzonej przez Gabrysie Zielonka. Nagłośnienie przygotowal i komunikaty prowadził Mariusz Kluzik a całość pikniku koordynował Wojciech Wroblewski.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie. Liczymy na nowe pomysły ktore wzbogaca nasz piknik w przyszłym roku.
Czuwaj!
Komenda Szczepu i Zarzad KPH

Ikona_szczep_film

relacja filmowa

Ikona_szczep_foto

relacje zdjęciowa