ewaBiernatDla wszystkich kolonia zaczęła się dużo wcześniej niż w lipcu. Wszystkie zuchenki otrzymały tajemnicze listy z zaproszeniem do Leśnej Szkoły Magii.
2 lipca 41 zuchenek oraz 13 druhen wyruszyło nad morze.

Na miejscu zuchenki stały się Nimfami. Pomagały Nimfom starszym wziąć udział w warsztatach, a co za tym idzie zdobyć kulki nektaru przyrody (dla niewtajemniczonych – dzięki nim przyroda wokół nas ma te wszystkie kolory).

Misja się udała! Najwięcej kulek zdobył Ród Driad, tuż za nimi uplasował się Ród Alseid. Z Nimf trochę starszych prym wiódł Ród Okeanid.

Nie można zapomnieć, że przez cały okres pobytu w szkole Nimfy starały się zdobyć różdżki, które czarują przyrodę. Wszystkie różdżki zdobyły, a najlepszą Nimfą została Natalia Rychtarczyk.

Nimfy miały wiele przygód – zrobiły zwiad po Pucku, wzięły udział w bitwie na balony z wodą (z mieszkającymi obok piratami). Na Karaibach podpisały pakt z piratami odciskiem swojej dłoni, odwiedziły zoo i Hel. Kąpały się w morzu, przyrządzały potrawy zasługujące na miano MasterChefa. Dużo śpiewały, spacerowały, poznawały przyrodę. Najstarsze z nich zwiedziły jaskinię w Mechowie wszystkie Nimfy pokolorowały swoje peleryny, które będą dla nas pamiątką. Na koniec złożyły obietnicę Nimfy, co oznacza, że ich zadaniem jest strzec przyrody i jej darów.

Na koloni miały miejsce ważne zmiany kadrowe i zuchowe. Nową drużynową została wędr. Paulina Pieczonka. Powstała nowa gromada – 7pNGZ Strażniczki Lasu (ale o większej liczbie tajemnic związanych z gromadą opowiemy we wrześniu).

3 zuchenki złożyły obietnicę zucha (Maja Grabowska, Maja Kowalczyk, Dalia Szczurek), 5 zuchenek obietnicę zucha wtajemniczonego (Ola Ptak, Emilka Łagosz, Ala Wolnicka, Olga Patraj, Emilka Kowalska), 2 zuchenki obietnicę zucha zaradnego (Oliwia Dziadur, Martyna Dziadur) oraz 6 zuchenek złożyło obietnicę zucha opiekuńczego (Natalia Rychtarczyk, Greta Lesiak, Martynka Hytroś, Dominika Groszuka, Ola Komajda, Marysia Dudziak).
Każda zuchenka zdała średnio po 5 sprawności (w tym najwięcej było: Kaszubek, Kuchcików, Olimpijek oraz Zoologów).

Kolonia udała się, myślę, że dla wszystkich będzie ona wspomnieniem wspaniałej przygody.
Dziękuję kadrze: Laurze, Ewie R, Weronice, Paulinie, Julce, Asi, Gabrysi Z, Marcie, Oliwi, Sonii, Kasi, Gabrysi W, Ali oraz Kamili za podjęcie wyzwania tak dużego podobozu oraz doprowadzenie tej koloni do końca. Bez Was by to nie wyszło! Do zobaczenia na następnej koloni!

CZUWAJ, pwd Ewa Biernat

zobacz relację zdjęciową z koloni

camera_identification

Zdjęcia z Kolonii PUCK