Zarząd KPH zaprasza w dniu 22 lutego br. na g.18-tą do Ośrodka Harcerskiego.

Tego dnia skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej.

Chcemy w szerokim gronie rodziców, byłych instruktorów i byłych harcerzy oraz sympatyków naszego środowiska harcerskiego,  zdać relacje z naszej dotychczasowej działalności (w tym roku będziemy obchodzić 25 lecie działalności KPH), a także zaprosić do wspólnych działań w nowym roku.

Przy kominku zaśpiewamy harcerskie piosenki, więc warto (kto ma) zabrać szczepowy śpiewnik. Będzie kawa i herbata a także może coś słodkiego, jeśli ktoś z Was zechce poczęstować  innych swoim ciastem. Będzie też można nabyć szczepowe koszulki i kubki czy ostatnie już egzemplarze śpiewnika i monografii.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, Sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4 Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 r. w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

Więc do zobaczenia w sobotę 22 lutego.     CZUWAJ! ZARZĄD KPH