RELACJA Z OBCHODÓW 40 – LECIA SZCZEPU PUSZCZA

Co robiliśmy przez ostatnie 2 dni?

SOBOTA

Uroczyście wciągnęliśmy szczepową flagę na maszt i rozpoczęliśmy grę z Rodzicami. Skakanie w worku, twister, liny czy zdjęciowe memory to tylko niektóre punkty, które miały przybliżyć naszym Rodzicom to co robimy na zbiórkach. W międzyczasie kolejne spotkanie laureatów odznaki Pomocne Ręce – czas na wspomnienie ważnych osób w Szczepie. A na koniec dnia obrzędowy kominek o charakterystycznych osobach, o wydarzeniach, o obozach, koloniach i biwakach, o czasie spędzonym przy ogniu, nad jeziorem czy śpiewając piosenki. Każdy uczestników mógł coś powiedzieć, prawie każdy odnalazł się na jednym z licznych zdjęć.

SwietoSzczepu2016

Galeria zdjec z obchodow 40-lecia

NIEDZIELA

Zuchowa gra o skarb czyli poznanie miasta od niecodziennej strony. Rozwiązywanie krzyżówki, odnalezienie słodkiego skarbu. Swoją obecność na dziedzincu Niepołomickiego Zamku podczas apelu zameldowały: 5 NGZ Zielone Iskierki, 5 NDH Gawra, 7 pNGZ Strażniczki Lasu, 7 NDH Szatra, 3NDH Niepołomni i 1 WDH Halit. Nie zabrakło Rodziców i KPH oraz delegacji z Okręgu Małopolskiego ZHR. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz wzięliśmy udział w Mszy Świętej.

„40 lat minęło jak jeden dzień” – mówią słowa jednej z piosenek. Dla niektórych czas się zatrzymał, niektórych już z nami nie ma. Ważne jest jedno – od 40 lat stanowimy Wspólnotę, która przyciąga nowych ludzi. Przez 40 lat pełnimy służbę – dla innych ludzi. Od 40 lat możemy liczyć na siebie w każdych sytuacjach – zawiązało się między nami silne poczucie Braterstwa.Te wszystkie relacje sprawiają, że czas dla nas się zatrzymał.

Relacja: Ewa Biernat

Zdjęcia: Aniela Kołakowska, Dariusz Kołakowski