Zimowisko KI Lubomin


Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

Zimowisko KI szczepu „Puszcza” w Lubominie,
26 grudnia 1988–1 stycznia 1989 r.

Komendant: hm. Wojciech Wróblewski
Kwatermistrz: pwd. Iwona Karolczyk
Oboźny: pwd. Grzegorz Dudzik
Uczestnicy: Dorota Heliasz, Iwona Kluzik, Ewa Skorupska, Joanna Wróblewska, Renata Bąk, Dorota Klima, Jadwiga Kracik, Krzysztof Czwartkiewicz, Tomasz Porąbka, Tomasz Kluzik, Marek Ślusarczyk, Stanisław Skorupski, Ryszard Zielonka, Stanisław Kracik, Michał Kracik, Maciej Kracik, Zygmunt Rabecki, Leszek Wojas.

Miejscem zimowiska było schronisko „Bacówka pod Trójgarbem” w Lubominie k/Wałbrzycha.
Kolejne zimowisko Kręgu Instruktorskiego, które jak policzono w książce pracy, było 13 zimowiskiem w historii Szczepu. Pogoda była nieszczególna. Pochmurnie, temperatura powyżej zera i topniejący śnieg nie skłaniały do wyjścia w teren. Mimo to odbyła się gra terenowa oraz wyprawa na „Trójgarb”. Jednak głównym celem zimowiska było mówienie planów środowiska na kolejne lata. Dlatego też w kolejnych dyskusjach dokonano podsumowania minionego roku, zastanawiano się nad wyzwaniami, jakie stoją przed harcerstwem. Dyskutowano o istocie służby instruktorskiej. Podjęto również temat relacji: instruktorzy – harcerze – rodzice – środowisko społeczne. Efektem dyskusji
o potrzebie organizacji rodziców wokół Szczepu była deklaracja S. Kracika o podjęciu funkcji przewodniczącego KPH. Dopiero w noc sylwestrową chwycił lekki mróz, a uczestnicy zimowiska powitali Nowy Rok o północy w miejscowym kościółku. W trakcie zimowiska odwiedził nas Paweł Janas (Lalon) z warszawskiej „Czarnej Trzynastki”.